Jak se starat o hedvábné produkty SILKY®

Pro naše produkty používáme čistě přírodní, jemné látky ze 100% hedvábí. Správná péče o ně, vám pomůže zachovat jejich tvar a lesk. Zde naleznete několik tipů, jak je správně prát a uchovávat.

Péče o hedvábí nemusí být náročnou záležitostí. Navíc máme podrobný článek o “Údržbě a praní hedvábných oděvů” s dalšími tipy a vysvětlením.

ikona krejcovsky metr

Praní

Prát doporučujeme jen ručně, otočené na ruby ve vodě o 30° s jemným pracím prostředkem na hedvábí a vlnu s nízkým PH. Pokud i tak chcete hedvábí prát v pračce, zvolte speciální program pro hedvábí s nejnižšími otáčkami a bez ždímání. Tip! použijte před praním v pračce speciální sáček pro jemné prádlo, do nějž produkt zabalíte. V pračce perte pouze produkty u nichž je to výslovně doporučeno na štítku. Nemá-li vaše pračka program pro přírodní hedvábí, raději v ní hedvábné prádlo nikdy neperte, bohatě si vystačíte s ručním praním.

ikona vesak

Sušení

Vypraný ještě mokrý produkt jemně vymačkejte zabalený v suchém ručníku, poté volně rozprostřete a sušte na stinném, dobře větraném místě. Nedoporučujeme hedvábné prádlo sušit zavěšené na šňůře, mohly by v něm vzniknout nevzhledné přehyby. Nikdy nesušte na přímém slunci nebo v bubnové sušičce, tím může dojít k opotřebení jemného materiálu.

ikona zehlicka

Žehlení

Žehlete na nejnižším stupni, na žehličce bývá taková teplota označena jednou tečkou. Žehlete otočené na ruby přes prostěrku nebo bílou látkovou plenu.

ikona role latky

Skladování

Skladujte na suchém místě, ideálně na věšáku nebo rozložené, bez přímého slunečního svitu. Pokud by bylo hedvábí při skladování delší dobu pevně složeno, mohou na něm vzniknout sklady, které pak půjdou hůře rozžehlit. Hedvábná látka je přirozeně antibakteriální, to znamená, že neplesniví a nenapadají ji moli, na rozdíl od přírodní vlny a kašmíru.

péče o hedvábí

Tabulka velikostí

Vyberte si tu správnou velikost, která padne.

tabulka velikosti 2