Co bylo na počátku založení značky SILKY®

Hedvabne polstare z nejkvalitnejsiho Mulberry hedvabi
315930706 1825065941179442 6876502969347052131 n

Mozkem i duší naší značky SILKY® je majitelka Šárka, absolventka uměleckoprůmyslové střední školy zaměřené na oděvní design a vysokoškolského mezinárodního obchodu, která hledala dlouhodobý a smysluplný projekt, do něhož by promítla zkušenosti ze dvou tak vzdálených světů.

Nejen pro ni je v dnešní době mimořádně důležité vlastnit kvalitní produkty, které vydrží dlouhou dobu, nabídnou pohodlí v každodenním životě, a přitom budou finančně dostupné i šetrné k přírodě.

Když se Šárka seznámila s oblečením a ložním prádlem z hedvábí, zjistila, že jeho vynikající vlastnosti vybízejí k výrobě produktů tak, aby uspokojily veškeré potřeby. Na trhu byla řada produktů, které ale nesplňovaly to, co hedvábí v celé šíři svých vlastností nabízí. Buď byly dostupné levné asijské výrobky, které nedostačovaly kvalitou, nebo byla překážkou finanční nákladnost kvalitních produktů velkých módních značek.

Právě tehdy v roce 2021 vznikl nápad založit značku SILKY®, nyní již s registrovanou ochrannou známkou Evropské unie. Šárka se vrátila k návrhářství, začala navrhovat a vyrábět vlastní produkty tak, aby s nimi byla doopravdy spokojená. Výrobky z prvotřídně gramážované látky, podle vlastních návrhů a za férovou mzdu českých švadlen.

Kvalita

Našimi výrobky bychom rádi vyhověli nejvyšším nárokům, které zájemci o oblečení a doplňky z hedvábí na produkty kladou. Je pro nás důležité vyrábět originální, kvalitní, komfortní a ekologicky udržitelné kusy pod vlastní značkou SILKY®. Kompletně všechny výrobky šijeme ručně v České republice, pouze látky pochází ze zahraničí. Část kolekce máme už našitou předem a můžeme kusy rovnou odeslat, některé další velikosti pak můžeme ušít na objednávku. Nemáme velké skladové zásoby, vyrábíme pouze tolik, kolik jsme schopni skutečně prodat, díky tomu snižujeme ekologickou stopu.

Šijeme z vyšší gramáže hedvábné látky (22 mómí a 30 mómí), látka je proto kvalitnější a výrobky z ní vám budou sloužit mnohem déle.

Podívejte se, co vám můžeme nabídnout, přečtěte si základní informace o hedvábí, nebo o hedvábí podrobně čtěte v našich článcích.

prave hedvabi scaled 1 optimized
img 5357 2 1 optimized