Co bylo na počátku založení značky Silky…

Všechny naše produkty od návrhu po výrobu vznikají v Třinci v české republice.

Mozkem i duší našeho e-shopu je majitelka Šárka Walczaková, absolventka středoškolského oboru oděvnictví a módní návrhářství a vysokoškolského mezinárodního obchodu. Která hledala dlouhodobý a smysluplný projekt, do něhož by promítla zkušenosti ze dvou tak vzdálených světů.

Nejen pro Šárku je v dnešní době mimořádně důležité vlastnit kvalitní produkty, které vydrží dlouhou dobu, nabídnou pohodlí v každodenním životě, a přitom budou finančně dostupné i šetrné k ekologii.

Když se Šárka seznámila s oblečením a ložním prádlem z hedvábí, zjistila, že jeho vynikající vlastnosti vybízejí k výrobě produktů tak, aby uspokojily veškeré potřeby. Na trhu byla řada produktů, které ale nesplňovaly to, co hedvábí v celé šíři svých vlastností nabízí. Buď byly dostupné levné asijské výrobky, které nedostačovaly kvalitou, nebo byla překážkou finanční nákladnost kvalitních produktů velkých módních domů.

Právě tehdy vznikla značka Silky. Šárka se vrátila k návrhářství, začala navrhovat a vyrábět vlastní produkty tak, aby s nimi byla doopravdy spokojená. Výrobky z prvotřídní gramážované látky, podle vlastních návrhů a za férovou mzdu české švadleny.

Našimi výrobky bychom rádi vyhověli nejvyšším nárokům, které zájemci o oblečení a doplňky z hedvábí na produkty kladou. Je pro nás důležité vyrábět originální, kvalitní, komfortní a ekologicky udržitelné kusy. Od obalového materiálu po výsledný produkt vyrábíme v České republice, můžeme celý proces výroby ovlivnit, pružně reagovat na poptávku zákazníků a nabídnout jim vysokou přidanou hodnotu.

Všechny naše výrobky šijeme v České republice, pouze hedvábnou látku nakupujeme v zahraničí. Šijeme z vyšší gramáže hedvábí, látka je proto kvalitnější a déle vydrží. Produkty vytváříme podle vlastních návrhů a střihů, můžete si u nás pořídit hedvábné – povlečení na polštáře, dámské župany či noční prádlo (košilky, pyžama), gumičky do vlasů nebo hedvábné šátky. Nebráníme se ani zakázkové výrobě dle přání zákazníků, nemáme velké skladové zásoby, vyrábíme pouze tolik, kolik jsme schopni skutečně prodat.

Podívejte se, co vám můžeme nabídnout, přečtěte si více v článcích o hedvábí nebo nás kontaktujte s jakýmkoliv nápadem.