Co bylo na počátku značky SILKY…

Mozkem i duší naší značky SILKY je majitelka Šárka Walczaková, absolventka středoškolského oboru oděvnictví a módního návrhářství a vysokoškolského mezinárodního obchodu. Která hledala dlouhodobý a smysluplný projekt, do něhož by promítla zkušenosti ze dvou tak vzdálených světů.

Nejen pro ni je v dnešní době mimořádně důležité vlastnit kvalitní produkty, které vydrží dlouhou dobu, nabídnou pohodlí v každodenním životě, a přitom budou finančně dostupné i šetrné k přírodě.

Když se Šárka seznámila s oblečením a ložním prádlem z hedvábí, zjistila, že jeho vynikající vlastnosti vybízejí k výrobě produktů tak, aby uspokojily veškeré potřeby. Na trhu byla řada produktů, které ale nesplňovaly to, co hedvábí v celé šíři svých vlastností nabízí. Buď byly dostupné levné asijské výrobky, které nedostačovaly kvalitou, nebo byla překážkou finanční nákladnost kvalitních produktů velkých módních značek.

Právě tehdy vznikla značka SILKY. Šárka se vrátila k návrhářství, začala navrhovat a vyrábět vlastní produkty tak, aby s nimi byla doopravdy spokojená. Výrobky z prvotřídní gramážované látky, podle vlastních návrhů a za férovou mzdu českých švadlen.

Našimi výrobky bychom rádi vyhověli nejvyšším nárokům, které zájemci o oblečení a doplňky z hedvábí na produkty kladou. Je pro nás důležité vyrábět originální, kvalitní, komfortní a ekologicky udržitelné kusy. Kompletně všechny výrobky šijeme ručně v České republice. Část kolekce máme už našitou předem a můžeme kusy rovnou odeslat, některé další velikosti pak můžeme ušít na objednávku. Díky tomu, že neděláme velké zásoby zboží můžeme celý proces výroby ovlivnit, pružně reagovat na poptávku zákazníků a nabídnout jim vysokou přidanou hodnotu.

Všechny produkty kompletně šijeme na Frýdecko-Místecku, pouze hedvábnou látku nakupujeme v zahraničí. Šijeme z vyšší gramáže hedvábí (30 mómí a 22 mómí), látka je proto kvalitnější a déle vydrží. Oděvy vytváříme podle vlastních návrhů a střihů, můžete si u nás pořídit hedvábné – povlečení na polštáře, dámské župany či noční prádlo, košilky, pyžama, gumičky do vlasů nebo hedvábné masky na spaní. Nebráníme se ani zakázkové výrobě dle přání zákazníků, nemáme velké skladové zásoby, vyrábíme pouze tolik, kolik jsme schopni skutečně prodat, díky tomu snižujeme ekologickou stopu.

Podívejte se, co vám můžeme nabídnout, přečtěte si základní informace o hedvábí, nebo o hedvábí podrobně čtěte v našich článcích.